Joyce Meulemans Maarten Van Schoonbeek Stefaan Van Haegenborgh Hans-Kristof Carême Veerle Scheire Peter Verlinden Monda Wuytack Marijke Sterckx Ludo Aerts Peter Vandenbalck Cil Cuypers Johan Vanhulst Sandra Noé Tie Vanbeselaere Mia Ombelet Nico Frederix Frederik De Buck Claudia Van Passel Hilde Van der Putten Matthias Multani Luc De Vos Lisa Hermans Joyce Meulemans Maarten Van Schoonbeek Stefaan Van Haegenborgh Hans-Kristof Carême Veerle Scheire Monda Wuytack Marijke Sterckx Ludo Aerts Peter Vandenbalck Cil Cuypers Johan Vanhulst Sandra Noé Tie Vanbeselaere Mia Ombelet Nico Frederix Frederik De Buck Claudia Van Passel Hilde Van der Putten Matthias Multani Luc De Vos Lisa Hermans Tie Vanbeselaere Joyce Meulemans Marijke Sterckx Hans-Kristof Carême Mia Ombelet Nico Frederix Peter Vandenbalck Sandra Noé Stefaan Van Haegenborgh Matthias Multani Claudia Van Passel Ludo Aerts Veerle Scheire Monda Wuytack Maarten Van Schoonbeek Lisa Hermans Johan Vanhulst Cil Cuypers Luc De Vos Hilde Van der Putten Frederik De Buck aantal voorstanders: 19 , aantal onthouders: 2 , aantal tegenstanders: 0 Goedgekeurd
OZ.10. Mobiliteit - Handhaving ANPR-trajectcontrole Waversesteenweg via raamcontract aankoopcentrale C-Smart voor mobiliteitstoepassingen - gunning
|
OPENBARE ZITTING
Beslissing
MOTIVERING
Juridische gronden
De gemeenteraad is bevoegd op basis van de artikelen 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur.
De Wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten en latere wijzigingen;
De beslissing van de raad van bestuur van Cipal DV van 23 december 2020 waarbij de overheidsopdracht waarvan het voorwerp bestaat uit ‘de verwerving en exploitatie van een multifunctioneel cloudplatform voor de ondersteuning van duurzaam beleid door positieve incentivering, effectieve ontrading en correcte handhaving’ (C-Smart), wordt gegund aan de maatschap Smartville, met maatschappelijke zetel te Steenweg op Deinze 154, 9810 Nazareth.
De aansluiting bij de aankoopcentrale C-Smart voor mobiliteitstoepassingen, goedgekeurd door de gemeenteraad op 4 mei 2023.
Feiten en context
Het geactualiseerde mobiliteitsplan van de gemeente Bierbeek, goedgekeurd door de gemeenteraad op 31 maart 2022, waarin acties zijn opgenomen in verband met de handhaving van snelheid.
Argumentatie
De dienstverlener Smartville van CipalSchaubroek werd aangezocht om binnen het raamcontract met aankoopcentrale C-Smart een offerte in te dienen voor de uitrol van trajectcontrole via ANPR-camera’s binnen een traject Waversesteenweg van huisnummers 114 tot 148b voor de handhaving van snelheid, in een weggedeelte waarbinnen een snelheidsbeperking van 50 km/h geldt.
Op 29 juli 2026 vond een site survey plaats, waarbij de locaties van de ANPR-camera’s op basis van technische randvoorwaarden werden gekozen.
Dit gedeelte van de Waversesteenweg is in het verleden bewust als 50 km/u gereglementeerd,
er zijn bij de herinrichting wegversmallingen en een bushalte voorzien, er zijn klachten van de omwonenden en uit de snelheidsmetingen blijkt grotere drukte en hogere snelheid.
Op basis van het verslag van deze site survey ontving de gemeentelijke administratie de volgende offerte van CipalSchaubroek – Smartville, Steenweg op Deinze 154, 9810 Nazareth: Q001229_GBIER_('ANPR_infra_-_Trajectcontrole_Waversesteenweg').
Financiële gevolgen
Overwegende dat het nodige krediet voorzien is op jaarbudgetrekeningen 2026/A040503/0480-00/2300000/GEMEENTE/CBS/IP-7 en 2026/A040503/0480-00/6160000/GEMEENTE/CBS/IP-GEEN.
Gelet op het visum d.d. 21 augustus 2026 van de financieel directeur.
Op voorstel van het college van burgemeester en schepenen
STEMMING :
19 stemmen voor: Veerle Scheire (CD&V), Johan Vanhulst (CD&V), Lisa Hermans (CD&V), Cil Cuypers (Vooruit), Sandra Noé (Open Bierbeek), Matthias Multani (CD&V), Stefaan Van Haegenborgh (CD&V), Mia Ombelet (CD&V), Tie Vanbeselaere (Vooruit), Hans-Kristof Carême (Open Bierbeek), Ludo Aerts (CD&V), Marijke Sterckx (N-VA), Monda Wuytack (CD&V), Maarten Van Schoonbeek (Open Bierbeek), Peter Vandenbalck (N-VA), Claudia Van Passel (CD&V), Luc De Vos (N-VA), Nico Frederix (N-VA) en Joyce Meulemans (CD&V).
2 onthoudingen: Frederik De Buck (Groen) en Hilde Van der Putten (Groen).
BESLUIT
Art 1 :
De raad neemt kennis van de offerte Q001229_GBIER_('ANPR_infra_-_Trajectcontrole_Waversesteenweg') van CipalSchaubroek – Smartville, Steenweg op Deinze 154, 9810 Nazareth.
Art 2 :
De opdracht handhaving snelheid wordt aan Smartville (met ondernemingsnummer 0759.908.391) gegund voor een eenmalige opstartkost van € 108.000,56 incl. btw (€89.256,66 excl. BTW) en een jaarlijkse kost van € 5.268,61 incl. btw (€ 4.354,22 excl. BTW).
Register der bekendmakingen
Deze webpagina vormt het openbare register van gemeentelijke reglementen en verordeningen, in overeenstemming met het besluit van de Vlaamse regering van 28 april 2023 betreffende de bekendmakingen en raadpleegbaarheid van besluiten en documenten van het lokale bestuur met betrekking tot de manier waarop ze moeten worden bijgehouden.
Wanneer een publicatie wordt uitgevoerd, zal er een expliciete "bundel" van het document worden opgeslagen. Op dat moment is het document inhoudelijk niet meer aanpasbaar door de gebruiker.
Deze "bundel" bestaat uit:
De inhoud van de publicatie op het moment dat deze werd uitgevoerd.
Een unieke identificatie van de gebruiker die de actie heeft uitgevoerd.
De tijdstempel waarop de actie heeft plaatsgevonden.
Al deze gegevens staan in een aparte publicatie omgeving die beveiligd en toegankelijk is voor een beperkt aantal personen.